O nouă provocare pentru micuțele voleibaliste din echipa de junioare 4. Fetele în alb-albastru se vor afla la Iași, în acest final de săptămână, unde vor disputa partidele celui de-al doilea turneu semifinal din Divizia Minivolei. După experiența reușită de la Craiova, echipa noastră abordează cu optimism competiția din capitala Moldovei, în cadrul căreia urmând a lupta, pentru locul care asigură calificarea la turneul final, cu ACS Skyline Iași, ACS Juvenil Nicolae Titulescu Brașov și CSM Focșani 2007.

„Mergem la Iași, în acest weekend, optimiști și încrezători că vom reuși meciuri, și de ce nu rezultate bune. Suntem într-o fază superioară a campionatului, din care sperăm să ieșim cât putem mai bine. Există o stare bună de spirit în echipă, iar fetele sunt toate apte și dornice de a face meciuri frumoase”, a spus George Andrei, antrenorul echipelor noastre de volei.