• Trupa U15 joacă ultimul meci, cu miză primul loc în serie

Echipa de fotbal feminin – U13 a ACS Kids Tâmpa a pierdut ultimul său joc oficial din acest an, 0-1 pe teren propriu, la baza ICIM, cu AFC Hermannstadt.

„Felicitări adversarelor noastre, mulțumim fetelor pentru dăruire și pentru toate bucuriile aduse în această toamnă! Spor la treabă în continuare”, a precizat Bogdan Gordaș, antrenorul echipelor noastre feminine de fotbal.

Înaintea pauzei de iarnă, secția de fete mai are un meci. Este vorba despre duelul din Campionatul Național U15, cu Colțea Brașov, programat sâmbătă, 26 noiembrie, de la ora 14.00, tot pe ICIM. Pe prima poziție, cu 10 puncte, fetele noastre pot încheia anul în fotoliul de lider, în cazul unui rezultat pozitiv, succes!

  • Trupa U15 joacă ultimul meci, cu miză primul loc în serie

Echipa de fotbal feminin – U13 a ACS Kids Tâmpa a pierdut ultimul său joc oficial din acest an, 0-1 pe teren propriu, la baza ICIM, cu AFC Hermannstadt.

„Felicitări adversarelor noastre, mulțumim fetelor pentru dăruire și pentru toate bucuriile aduse în această toamnă! Spor la treabă în continuare”, a precizat Bogdan Gordaș, antrenorul echipelor noastre feminine de fotbal.

Înaintea pauzei de iarnă, secția de fete mai are un meci. Este vorba despre duelul din Campionatul Național U15, cu Colțea Brașov, programat sâmbătă, 26 noiembrie, de la ora 14.00, tot pe ICIM. Pe prima poziție, cu 10 puncte, fetele noastre pot încheia anul în fotoliul de lider, în cazul unui rezultat pozitiv, succes!

O perioadă de trei luni în care am reușit să oferim șansa de a juca unui număr de peste 30 de fete, atât la U15 cât și la U13. Fetele capătă experiență și asta se vede în evoluțiile lor. Ne bucurăm că vin fete să se alăture grupului nostru și așteptăm și altele, în continuare, pentru completarea loturilor”, a mai pus Bogdan Gordaș.

  • Lot Kids Tâmpa U13 cu Hermannstadt
  • Sereny Karina, Tabarca Ioana, Druga Andreea,  Dinu Anastasia, Lupu Mara, Tudorin Maia, Rusu Maia, Astroi Ayda, Zamfir Rebeca, Iorgescu Sara, Baila Mara, Enache Sara, Dorin Teodora.

* Proiect cofinanțat de Consiliul Local Brașov și Primăria Brașov.