Sportivii celei mai noi ramuri sportive a ACS Kids Tâmpa au participat la a doua lor acțiune în „alb-albastru”. La Sala „George Barițiu”, clubul nostru i-a găzduit pe cei de a ACS Contraatac București, în cadrul competiției „Cupa Fulg de Nea” la scrimă. Evenimentul a reprezentat returul unei acțiuni care a avut loc în luna noiembrie, la București, prilej cu care a avut loc prima acțiune a secției noastre de scrimă.

„Cupa a adunat la start 28 de sportivi U9, U11 si U13 masculin-feminin de la Cluburile ACS Kids Tampa și ACS Contaatac București, care s-au întrecut în cadrul probei de spadă. Împreună am dus la capăt organizarea unei competiții reușite. Mulțumesc clubului și părinților pentru implicare! În ceea ce privește rezultatele, am avut unele surprinzătoare din partea sportivilor începători. Succes pe mai departe spadasinilor!”, a precizat Sorin Mladin, antrenor al secției de scrimă de la ACS Kids Tâmpa.

 • Rezultatele sportivilor noștri la „Cupa Fulg de Nea”
 • U9 – masculin
 • Locul 1 – Stoica Andrei
 • Locul 2- Taropa Vlad
 • Locul 5 – Oancia Mihnea
 • Locul 7 – Mihai Ilarian
 • Locul 8 – Mathe Ștefan
 • Locul 9 – Lupșa Andrei
 • Locul 10 – Bâlbâie Radu
 • U9 feminin
 • Locul 1 – Ienei Silvia
 • Locul 2 – Geamăn Cătălina
 • U11 masculin
 • Locul 2 – Melu Victor
 • U11 – feminin
 • Locul 1 – Bîrligă Thea
 • Locul 2 – Marin Teodora
 • U13 – masculin
 • Locul 1 – Mladin Horia
 • Locul 2 – Oprea Andrei
 • U13 – feminin
 • Locul 2 – Marinescu Ilinca
 • Locul 3 – Mathe Diana
 • Locul 5 – Sasu Maria